Bezpieczeństwo na stadionie Drukuj
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 16 marca 2010 11:18

 

 

 

Bezpieczeństwo podczas imprez sportowych jest bardzo ważną sprawą. Kluby organizujące zmagania sportowe dokładają wszelkich starań, aby każdy obywatel podczas takich imprez mógł czuć się pewnie. Bezpieczeństwo odznacza się brakiem ryzyka utraty czegoś dla człowieka szczególnie cennego – życia, zdrowia, pracy, szacunku, uczuć, dóbr materialnych i dóbr niematerialnych. Także klub Aramix Niebylec ma na uwadze fachowe zabezpieczenie meczów rozgrywanych na stadionie w Niebylcu.

Regulamin rozgrywek wydany przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej w § 11 odnosi się do bezpieczeństwa oraz obowiązkach klubów organizujących zawody sportowe. Paragraf ten stanowi iż:

 

1. Klub organizujący zawody odpowiedzialny jest za działalność swoich przedstawicieli, trenerów, instruktorów, zawodników i kibiców, a oprócz przygotowania boiska do gry według obowiązujących przepisów, stworzenia warunków bezpieczeństwa na widowni i płycie boiska, utrzymania porządku na boisku - przed meczem, w czasie gry i po zawodach, zobowiązany jest do:

a) zapewnienia dogodnego dojścia do widowni, jak również jej opuszczenia,

b) zapewnienia widzom wygodnych i bezpiecznych miejsc do oglądania zawodów,

c) wyznaczenia odpowiedniej ilości porządkowych z opaskami (lub z innymi widocznymi oznaczeniami), którzy mają czuwać nad zachowaniem się publiczności,a w razie nagłej potrzeby, usuwać widzów naruszających ład i spokój na obiekcie sportowym,

d) zabezpieczenia opieki medycznej oraz zabezpieczenie urządzeń sanitarnych,szatni, noszy wraz z obsługą itp.

e) gospodarz obowiązany jest zapewnić odpowiedni środek lokomocji, jeżeli zaistnieje konieczność odwiezienia do szpitala zawodnika lub innej osoby.

f) zapewnieniu odpowiednich miejsc dla osób towarzyszących oficjalnie drużynom,delegatom, obserwatorom oficjalnie skierowanym na zawody oraz innym uprawnionym osobom.

g) zapewnieniu ochrony pojazdów osób, wymienionych w punkcie oznaczonym literą f

h) wydzielenia specjalnych miejsc dla kierowników ekip i zawodników rezerwowych,

i) powiadomienia o terminie zawodów miejscową policję i służby straży miejskiej oraz ściśle z nimi współpracować w celu zachowania porządku - przed, w trakcie i po zawodach.

2. Nieprzestrzeganie przez gospodarzy zawodów, obowiązujących zasad wymienionych wustępie1, spowoduje nałożenie na kluby regulaminowej kary finansowej w wysokości od 100zł do 1.000zł. oraz kar dyscyplinarnych przewidzianych w Regulaminie Dyscyplinarnym PZPN.

3. W razie ewentualnego niebezpieczeństwa zagrażającego sędziom i drużynie gości,drużyna gospodarzy oraz organizator zawodów, obowiązani są zapewnić im wystarczającą ochronę. Jeżeli niebezpieczeństwo zagraża tylko sędziom,obowiązek udzielenia ochrony i pomocy, spoczywa na obu drużynach i organizatorze zawodów.

 

W Niebylcu od kilku lat w zabezpieczaniu meczy piłkarskich Gminnemu Klubowi Sportowemu Aramix Niebylec pomagają strażacy OSP z różnych miejscowości gminy Niebylec. Co dwa tygodnie inna jednostka OSP fachowo zabezpiecza, dba o spokój i porządek na stadionie. A są to OSP : Połomia, Baryczka, Niebylec, Gwoździanka, Blizianka, Konieczkowa, Gwoźnica Dolna, Gwoźnica Górna, Jawonik, Lutcza.

 

 

Zarząd oraz zawodnicy GKS Aramix Niebylec za profesjonalną pracę podczas meczów dziękują ww. jednostką OSP. Jednocześnie liczymy na dalszą pomoc i współpracę. Jeszcze raz dziękujemy.

 

Stadion w Niebylcu posiada również regulamin. Poniżej można zaznajomić się z treścią niniejszego regulaminu:

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
 

GKS na Facebook'u


FACEBOOK

Następny Mecz Ligowy

Aramix
Niebylec

Błażowianka
Błażowa

runda wiosenna

Tabela

1. Korona Rzeszów
15 40
2. Błażowianka
15 28
3. Strug Tyczyn
14 27
4. Strumyk Malawa
14 26
5. Błękit Żołynia
15 25
6. Sokół Sokołów Młp.
14 21
7. KS Stobierna
13 20
8. Jedność Niechobrz
14 20
9. Bratek Bratkowice
14 19
10. Dynovia Dynów
15 18
11. Grodziszczanka
14 18
12. Crasnovia Krasne 15 16
13. Sawa Sonina
14 13
14. Iskra Jawornik Polski
14 12
15. Resovia II 15 12
16. Aramix Niebylec
15 10

Aramix RSS